Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży zaprasza małych i starszych czytelników do wspólnego spędzania czasu w bibliotece.

Codziennie można korzystać z kącika zabaw i gier planszowych oraz konsoli Xbox 360.

Wypożyczalnia organizuje dla swoich młodych czytelników różne spotkania czytelnicze i warsztaty plastyczne dotyczące różnorakich okazji, m. in. ferii zimowych, Dnia Dziecka, wakacji, Światowego Dnia Postaci z Bajek, Dnia Pluszowego Misia, Mikołajek czy podsumowania roku czytelniczego MOLIKI.

Wszystkie spotkania zarówno otwarte - przeznaczone dla mieszkańców gminy i okolic, jak i zamknięte - dla grup zorganizowanych (przedszkoli, szkół) organizowane są za darmo.

Na każdym spotkaniu na dzieciaki czeka słodki poczęstunek albo drobny biblioteczny upominek.

Biblioteka dla dorosłych to nie tylko wypożyczalnia, to również spotkania i okolicznościowe imprezy kierowane do tej grupy czytelników. W zakładce Stałe Propozycje odnajdą Państwo zaproszenia na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, Spotkania autorskie oraz Warsztaty i kursy.

Wszystkie wydarzenia w naszej bibliotece są organizowane za darmo. To świetna okazja do poznania ciekawych znanych ludzi, autorów czy też okazja do spotkania się z mieszkańcami Libiąża i okolicznych gmin.

Zapraszamy do biblioteki.

Filia nr 3 w Gromcu działa od 1988 r. W czasie swojej działalności filia organizuje cykliczne spotkania dla czytelników. Są to coroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży takie jak:

- ferie zimowe
- dzień dziecka
- lato z książką
- spotkania z Mikołajem

Filia uczestniczyła też w II i III Rajdzie konnym na szlaku Witolda Pileckiego w 2016 i 2017 r. W 2011 r. odbył się w bibliotece projekt fotograficzny Mój Gromiec.

W bibliotece można korzystać z darmowego internetu i drukarki. Posiada też kącik czytelniczy na 8 osób.
W ramach projektu Tydzień Bibliotek organizowane są spotkania literackie i plastyczne m.in. spotkania
z Franklinem i Martynką.

Od 2018 r. do oferty czasopism filii doszedł Przełom : tygodnik ziemi chrzanowskiej.

Filia Nr 2 działa od 1995 roku, mieści się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Libiążu ul. Plac Zwycięstwa 2. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy około 6.000 woluminów. Wyróżniamy w nim literaturę piękną polską i zagraniczną dla dorosłych oraz dzieci, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy, lektury szkolne oraz bajeczki dla najmłodszych.

W Filii znajduje się również kącik czytelniczy oraz dwa stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Z racji tego, że filia mieści się w szkole, dzieci po zakończonych lekcjach chętnie z nich korzystają,
a w kąciku czytelniczym odrabiają lekcje, czekając na rodziców. Od 2016 roku Filia została włączona do bibliotecznej sieci komputerowej. Czytelnik ma możliwość przeglądania katalogów on-line, sprawdzania własnego konta oraz zamawiania i rezerwacji wybranych książek przez Internet.

Filia Nr 2 organizuje:
- lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej
- zajęcia dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej oraz środowiskowej
- zajęcia okolicznościowe
- Filia bierze udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz corocznym "Tygodniu Bibliotek"

Filia Biblioteki w Żarkach obejmuje księgozbiór dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na miejscu udostępniane są słowniki, encyklopedie ogólne, specjalistyczne i inne. Z księgozbiorem głównym i Filii bibliotecznych umożliwia zapoznanie katalog online Biblioteki Gł.

Placówka oferuje bezpłatny dostęp do Internetu, wydruki komputerowe i usługi ksero. Filia organizuje imprezy czytelnicze, warsztaty okolicznościowe literacko- plastyczne.