Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży zaprasza małych i starszych czytelników do wspólnego spędzania czasu w bibliotece.

Codziennie można korzystać z kącika zabaw i gier planszowych oraz konsoli Xbox 360.

Wypożyczalnia organizuje dla swoich młodych czytelników różne spotkania czytelnicze i warsztaty plastyczne dotyczące różnorakich okazji, m. in. ferii zimowych, Dnia Dziecka, wakacji, Światowego Dnia Postaci z Bajek, Dnia Pluszowego Misia, Mikołajek czy podsumowania roku czytelniczego MOLIKI.

Wszystkie spotkania zarówno otwarte - przeznaczone dla mieszkańców gminy i okolic, jak i zamknięte - dla grup zorganizowanych (przedszkoli, szkół) organizowane są za darmo.

Na każdym spotkaniu na dzieciaki czeka słodki poczęstunek albo drobny biblioteczny upominek.