Filia nr 3 w Gromcu działa od 1988 r. W czasie swojej działalności filia organizuje cykliczne spotkania dla czytelników. Są to coroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży takie jak:

- ferie zimowe
- dzień dziecka
- lato z książką
- spotkania z Mikołajem

Filia uczestniczyła też w II i III Rajdzie konnym na szlaku Witolda Pileckiego w 2016 i 2017 r. W 2011 r. odbył się w bibliotece projekt fotograficzny Mój Gromiec.

W bibliotece można korzystać z darmowego internetu i drukarki. Posiada też kącik czytelniczy na 8 osób.
W ramach projektu Tydzień Bibliotek organizowane są spotkania literackie i plastyczne m.in. spotkania
z Franklinem i Martynką.

Od 2018 r. do oferty czasopism filii doszedł Przełom : tygodnik ziemi chrzanowskiej.

Filia Nr 2 działa od 1995 roku, mieści się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Libiążu ul. Plac Zwycięstwa 2. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy około 6.000 woluminów. Wyróżniamy w nim literaturę piękną polską i zagraniczną dla dorosłych oraz dzieci, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy, lektury szkolne oraz bajeczki dla najmłodszych.

W Filii znajduje się również kącik czytelniczy oraz dwa stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Z racji tego, że filia mieści się w szkole, dzieci po zakończonych lekcjach chętnie z nich korzystają,
a w kąciku czytelniczym odrabiają lekcje, czekając na rodziców. Od 2016 roku Filia została włączona do bibliotecznej sieci komputerowej. Czytelnik ma możliwość przeglądania katalogów on-line, sprawdzania własnego konta oraz zamawiania i rezerwacji wybranych książek przez Internet.

Filia Nr 2 organizuje:
- lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej
- zajęcia dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej oraz środowiskowej
- zajęcia okolicznościowe
- Filia bierze udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz corocznym "Tygodniu Bibliotek"

Filia Biblioteki w Żarkach obejmuje księgozbiór dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na miejscu udostępniane są słowniki, encyklopedie ogólne, specjalistyczne i inne. Z księgozbiorem głównym i Filii bibliotecznych umożliwia zapoznanie katalog online Biblioteki Gł.

Placówka oferuje bezpłatny dostęp do Internetu, wydruki komputerowe i usługi ksero. Filia organizuje imprezy czytelnicze, warsztaty okolicznościowe literacko- plastyczne.