Dyskusyjny Klub Książki czyli nieformalne rozmowy o literaturze przy kawie. Spotkania w bibliotece mają miejsce raz w miesiącu już od 2009 roku. Klubowiczem może zostać każdy dorosły czytelnik biblioteki, który czuje potrzebę rozmowy o książkach. Pretekstem do dyskusji jest zawsze inna książka. Literatura proponowana na spotkania wywodzi się z różnych gatunków i regionów świata, dając okazję do poszerzenia swoich czytelniczych preferencji. Biblioteka zapewnia książki, kawę i dobrą atmosferę. Klubowicze ciekawą rozmowę. DKK to program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany we współpracy z Instytutem Książki oraz Bibliotekami Wojewódzkimi. Opiera się na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.  
  Zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w zajęciach z przysposobienia bibliotecznego i czytelniczego dla dzieci
i młodzieży. Czas trwania spotkania to jedna godzina lekcyjna (45 min.), a ze względów organizacyjnych grupa biorąca udział nie powinna przekroczyć 30 osób.
W ramach Tygodnia Bibliotek i Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece organizowane są spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, do których książek często sięgają mieszkańcy Libiąża. Na spotkaniach istnieje możliwość otrzymania autografu oraz zakupienia książek autora.

W Czytelni Internetowej organizowane są warsztaty i kursy dla seniorów oraz dla młodzieży. Tutaj odbywają się zajęcia komputerowe dla seniorów - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Libiążu.

 

Lubicie czytać? Narzekacie, że nie macie dostępu do nowości? Wychodzimy Wam naprzeciw! Oferujemy możliwość zabrania nieograniczonej ilości książek na wakacje, wyjazdy, urlopy czy po prostu do domu! Za darmo! Wystarczy tylko przyjść do naszej biblioteki (osobiście z własną kartą czytelnika) po kod dostępu do serwisu Legimi.

Od 3 stycznia 2019 r. Legimi znów dostępne w Bibliotece! Liczba kodów ograniczona. Po odbiór zapraszamy do Czytelni Głównej z własną, aktywną karta czytelnika.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy po kody do platformy - IBUK Libra. Platforma IBUK Libra to dostępny dla instytucji i firm największy zbiór elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw. Jednorazowy kod daje dostęp do platformy do końca tego roku. Liczba kodów ograniczona. Zapraszamy!

Użytkownicy, którzy pobiorą kod, będą mogli bezpłatnie korzystać z zasobu książek elektronicznych (ibuków) oferowanych przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe PWN w ramach platformy libra.ibuk.pl.
W tym momencie dysponujemy liczbą ok. 2200 ibuków.

 

Porady nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będą udzielane po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu (32) 6257964 od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.00.

Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności. Kobietom w ciąży porady nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udzielane są poza kolejnością.

Harmonogram udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Bibliotece:

Poniedziałek, środa, piątek w godzinach: 14.00 – 18.00

Wtorek, czwartek w godzinach: 9.00 – 13.00

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu w ramach swojej działalności kulturalno-edukacyjnej organizuje wystawy, które można zobaczyć w Galerii Mikro i Świetlicy Biblioteki Głównej oraz filiach.

Wystawy towarzyszą spotkaniom autorskim i rocznicowym, konkursom literackim i plastycznym oraz imprezom dla dzieci. Ekspozycje okolicznościowe biblioteka wypożycza dzięki współpracy z Wojewódzką Bibliotek ą Publiczną w Krakowie, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Klubem Gaja, a także lokalnymi instytucjami.

Tworzy również własne wystawy podsumowujące konkursy plastyczne i zajęcia dla dzieci organizowane przez bibliotekę. Prezentuje obrazy, prace i zbiory od zaprzyjaźnionych osób i organizacji oraz lokalnych twórców i kolekcjonerów.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu od października 2017 roku ruszyła z kolejnym projektem - Wolontariat w Bibliotece! - w ramach, którego biblioteka współpracuje z uczniami libiąskich szkół. Obszary tematyczne, w obrębie których wolontariusze będą pracować to:

- współorganizacja imprez dla dzieci
- przygotowanie materiałów do wystaw i imprez bibliotecznych
- zbieranie materiałów archiwalnych o historii miejscowości
- pomoc w prowadzeniu warsztatów, korepetycje
- pomoc w pracach bibliotecznych                                                                                   Zapraszamy do współpracy!

Copyright © 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME