Biblioteka przygotowuje kurs obsługi smartfonów dla seniorów. Planujemy trzy spotkania, podczas których poznają państwo obsługę nowoczesnych telefonów, zmianę ustawień fabrycznych systemu, dopasowanie menu do własnych potrzeb oraz sposób pobierania i instalowania dodatkowych aplikacji.

Termin rozpoczęcia zajęć uzależniony jest od liczby chętnych, ruszamy w momencie, kiedy zbierze się grupa osób posiadających smartfon z takim samym systemem operacyjnym: Android, Windows lub iOS Zajęcia będą odbywać się popołudniami w środy lub piątki w wymiarze 1,5 - godzinnym. 

Osoby zainteresowane kursami prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny: Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu ul. Górnicza 11 Tel: 32 627 75 77 w. 25 Czytelnia internetowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zaprasza osoby po 35 roku życia do udziału w projekcie „O finansach… w bibliotece” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Cykl spotkań składać się będzie się z 5 modułów tematycznych obejmujących:

- zarządzanie budżetem domowym,

- bankowość internetową

- płatności, kredyty, lokaty i karty,

- zakupy przez internet,

- ubezpieczenia,

- bank centralny i inne banki

- min: zakup walut przez internet, inflacja, stopy procentowe.

Przewidywanych jest pięć trzygodzinnych spotkań, które będą odbywały się raz w tygodniu w uzgodnionych z uczestnikami godzinach. Ruszamy na przełomie stycznia i lutego.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest zebranie odpowiedniej grupy osób - zainteresowanych kursami prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny do 9 listopada br.:

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu ul. Górnicza 11 Tel: 32 627 75 77 w. 25

Dzisiaj w bibliotece odbyły się warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Gościliśmy m.in. dwie klasy ze S.P. nr 3 oraz jedną gimnazjalną z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Warsztaty prowadziły dwie osoby z Gminnego Ośrodka Programowania GoPro i Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Na zajęciach dzieciaki mogły zapoznać się z planem zajęć i algorytmami dnia codziennego, gdzie prowadzący zrobili krótkie wprowadzenie do nauki programowania.

Następnie zaprezentowali specjalistyczne roboty i zachęcili uczniów do zbudowania swoich. Podzielili całą grupę na trzy mniejsze i rozdali klocki LEGO MINDSTORMS EV3, z których miały powstać niezwykłe roboty, po kilkunastu minutach grupy miały już gotowe swoje dzieła i mogli zacząć je programować. Każdy z zapartym tchem śledził etapy programowania by móc ze swojego robota stworzyć niezwykłe dzieło, które można sterować. Na sam koniec odbyły się grupowe zawody zbudowanych przez dzieci robotów. 

Burmistrz Libiąża oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zapraszają wszystkich chętnych Seniorów (i nie tylko…) 07 października 2013 r., o godz. 10.00 na pierwsze spotkanie z cyklu WARSZTATÓW HISTORYCZNYCH poświęconych cyfrowemu dokumentowaniu lokalnej i rodzinnej historii, realizowanych w ramach projektu pt. Por@ na seniora. W programie zajęć, przewidzianych na 4 spotkania, znajdą się: - doskonalenie umiejętności graficzno-fotograficznych - wykorzystywanie możliwości skanera i aparatu fotograficznego - poznanie programów graficznych do pracy nad zdjęciami - tworzenie wirtualnego drzewa genealogicznego Podczas pierwszego spotkania odbędzie się także spotkanie podsumowujące konkurs fotograficzny pt. Historyczne miejsca Libiąża. Informacje dotyczące konkursu...

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty; Czytelnia MBP - tel. 32/627 75 77; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Copyright © 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME