TED - Technology, Entertainment and Design - czyli Technologia, Rozrywka i Projektowanie... 

Dzisiaj chcę Państwu przybliżyć wyjątkowo ciekawą aplikację z którą, w nieco innej wersji, spotkałam się kilka miesięcy temu, trochę jakby przez przypadek. A, że przypadki lubią pozostawać z nami na dłużej, tak też i ja zaprzyjaźniłam się z TED-em. Liczę po cichu, że również Państwo znajdą tutaj coś dla siebie.

TED to konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację Sapling Foundtaion. Nadrzędnym celem TED jest spopularyzowanie ciekawych i wartościowych idei, którym poświęcają się ludzie na całym świecie. Tematyka konferencji obejmuje zarówno myśli technologiczne, jak i naukę i kulturę. Każdy prelegent ma maksymalnie 18 minut by przedstawić zgromadzonym na sali ludziom swoją pasję. Poziom wykładów prezentowanych podczas konferencji TED jest zazwyczaj bardzo wysoki, a mówcy mają do przekazania wiele ciekawych informacji. 

DUOLINGO - czyli jak poznać języki obce...

Tym razem spróbuję Państwa zachęcić do nauki języków obcych, aby nieco miej obco brzmiały. Jednym ze sposobów może być na przykład korzystanie z:

 

APLIKACJI DUOLINGO

Duolingo jest bezpłatną aplikacją wspierającą naukę języków obcych. Dla użytkownika polskojęzycznego dostępny jest kurs języka angielskiego, użytkownicy angielskojęzyczni znajdą również inne kursy językowe. Aplikacja jest bardzo popularna – na świecie ma kilkadziesiąt milionów użytkowników, a w Polsce około 600 tysięcy. Warto do nich dołączyć.

PODSTAWOWE CECHY APLIKACJI

Duolingo to aplikacja, dzięki której można znaleźć wiele angielskojęzycznych materiałów edukacyjnych. Dla użytkowników polskojęzycznych stanowi również bardzo przydatny kurs języka angielskiego. Aplikacja jest atrakcyjna wizualnie, a zarazem prosta i intuicyjna.

GRY, KTÓRE ĆWICZĄ UMYSŁ

IPad służy nie tylko do pracy, a gry to nie tylko zabawa. App Store oferuje tysiące gier, które pomogą ćwiczyć umysł, refleks, zmysł strategiczny lub pamięć.

W naszym pakiecie znajdują się propozycje pięciu interesujących gier, które pozwolą na chwilę kształcącej rozrywki. Słowotok, Sudoku i 2048 to gry dla młodzieży oraz dorosłych, zaś Memollow – dla dzieci. Natomiast gra Dots może sprawić przyjemność graczom w każdym wieku. 

W bibliotece można wykorzystać gry na kilka sposobów. Jednym z pomysłów jest przeprowadzenie turnieju danej gry. Do takich rozgrywek doskonale nadają się Słowotok oraz Dots, w których występuje punktacja każdej rundy. Dla odmiany, rywalizację w Sudoku oraz 2048 można przeprowadzić w trybie „gry na czas”. To dobry sposób aby dzieci mogły czegoś nauczyć rodziców. Młodzi czytelnicy zdecydowanie lepiej i odważnej radzą sobie z nowymi technologiami, rodzice zawsze mogą coś ciekawego podejrzeć i skorzystać z ich wiedzy. 

Tablety w bibliotece… i co dalej? Od kilku tygodni w czytelni biblioteki udostępniane są tablety i-Pad.

Małe, przenośne urządzenia, których młodzieży przedstawiać nie trzeba. Pozwolę sobie więc przedstawić je nieco dojrzalszym czytelnikom.

Czym jest i do czego służy taki tablet?

O tablecie można myśleć jak o przerośniętym smartfonie, który jest wyspecjalizowany w odtwarzaniu multimediów i surfowaniu po intrenecie.

Praktyka i różne statystyki pokazują, że najczęstsze sposoby używania tabletów to przeglądanie stron internetowych, korzystanie z portali społecznościowych, sprawdzanie poczty elektronicznej i granie. W drugiej kolejności należy wymienić multimedia (czyli oglądanie filmów i słuchanie muzyki) oraz czytanie e-książek.

Copyright © 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME