Dla dorosłych

Oferta wypożyczalni skierowana jest do osób dorosłych oraz młodzieży.

Placówka dysponuje literaturą piękną z uwzględnieniem lektur szkolnych, a także literaturą popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy. W swoich zbiorach ma także dużą kolekcję harlequinów oraz kilka tytułów sag.

Wypożyczalnia posiada pozycje z serii Duże Litery dla seniorów, kolekcję audiobooków i filmów DVD oraz wybór literatury w języku angielskim.

Zbiory gromadzone są zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników i ofertą wydawniczą. Księgozbiór wypożyczalni jest w pełni skomputeryzowany, a udostępnianie zbiorów prowadzone jest w systemie komputerowym SOWA. Na stronie internetowej naszej biblioteki udostępniony jest katalog on-line, umożliwiający wyszukiwanie potrzebnych pozycji. Czytelnicy mogą rezerwować poszukiwany tytuł telefonicznie lub bezpośrednio w bibliotece.

Wypożyczalnia prowadzi również wypożyczalnię międzybiblioteczną książek na indywidualne zamówienie czytelników. Korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne.

Aby zapisać się do wypożyczalni wystarczy przyjść z dowodem osobistym i wypełnić zobowiązanie.

Zapraszamy.

           

        

 

Dla dzieci i młodzieży

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży udostępnia literaturę dla dzieci i młodzieży oraz lektury dla szkół podstawowych i gimnazjów, a także audiobooki, zarówno z lekturami, dobranockami, jak i innymi ciekawymi tytułami, które w wersji papierowej są poczytne przez małych czytelników.

Książki są podzielone na działy, wg których każdy młody czytelnik niezależnie do wieku znajdzie coś dla siebie, także z literatury naukowej, przydatnej w odrabianiu lekcji. Wypożyczalnia posiada kącik zabaw, gdzie najmłodsi mogą oglądać i czytać książeczki oraz korzystać z przygotowanych dla nich gier, zabawek, malowanek i kredek. Każdy czytelnik może na miejscu pobawić się i zagrać w gry planszowe, do czego zachęcamy rodziców z dziećmi.

Po modernizacji Wypożyczalnia ma w swojej ofercie także Xbox 360 z grami na pady i grami ruchowymi. Każdy kto posiada kartę biblioteczną, niezależnie od wieku może przyjść i skorzystać z nowego urządzenia codziennie w wyznaczonych godzinach.

Biblioteka stara się także zachęcić swoich Młodych Czytelników organizując spotkania tematyczne (Ferie w bibliotece, lato w bibliotece, warsztaty świąteczne, Tydzień Bibliotek i wiele innych) a także gry i zabawy ruchowe.

Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne. Aby zapisać się do wypożyczalni, dzieci i młodzież do 16 roku życia, powinna przyjść z opiekunem posiadającym dowód osobisty i wypełnić zobowiązanie.

Od początku 2016 roku w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży na Młodych i Starszych Czytelników czeka maskotka biblioteki - Huhuś :)

 

 

Copyright © 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME