O finansach w bibliotece - zakończenie cyklu

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zakończyła cykl spotkań w ramach projektu O finansach… w bibliotece – II edycja, prowadzonych w formie kursów
e-learningowych skierowanych do osób w wieku 50+. Szkolenia były okazją do pogłębienia wiedzy z bankowości elektronicznej, robienia przelewów przez Internet, zakładania lokat, rodzaju ubezpieczeń, zakupów przez Internet, oszczędzania, a także pomagały w utrwalaniu umiejętności komputerowo-internetowych. Zajęcia odbywały się w dwóch zorganizowanych grupach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali teczki z niezbędnymi materiałami i przydatnymi stronami internetowymi. Seniorzy biorący udział w projekcie byli otwarci na nowe możliwości, chętnie wymieniali się doświadczeniami, a po zakończeniu ostatniego - 5 modułu kursu otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Projekt O finansach… w bibliotece – II edycja jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Kurs był jedną z ofert cyklu warsztatów komputerowych prowadzonych w bibliotece od kwietnia br. pod nazwą Pora na senior@. Jego uczestnicy mają już za sobą kurs komputerowy dla początkujących, warsztaty graficzno-fotograficzne oraz kurs O FINANSACH... W BIBLIOTECE- II edycja.

Kolejna propozycja szkoleń to kurs języka angielskiego w formie e-lerning, który będzie realizowany w okresie wakacyjnym. W trakcie tych spotkań wolontariuszka będzie pomagać w zrozumieniu gramatyki języka angielskiego, a także nauki słówek. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z pracownikami Czytelni MBP - tel. 32/627 75 77; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..