„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Na korytarzu biblioteki można obejrzeć wystawę pt.: „Pisarze Polscy”. Kilkanaście plansz przybliża sylwetki poetów, powieściopisarzy, dramaturgów i autorów reportaży, postaci znanych na całym świecie, nie tylko noblistów. Lekka forma opisów bogato ilustrowana, również zabawnymi karykaturami sprawia, że lektura staje się przyjemnością. Dzięki planszom dowiemy się na przykład co Woody Allen myśli o Wisławie Szymborskiej, że Adam Mickiewicz miał problemy z kaligrafią, a Stanisław Lem był koneserem marcepanu i chałwy. Poznamy krótkie życiorysy, ciekawostki i przypomnimy sobie cytaty te bardziej i mniej znane.

Wystawę można oglądać do września 2016 roku. Zapraszamy.

„Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba”

Witold Gombrowicz