Spotkanie z autorami prac prezentowanych na wystawie: panem Karolem Mroziewskim oraz uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, a także osobami odpowiedzialnymi za powstanie fotografii, panią Anną Grzelakowską i panią Edytą Marchewką. Prelekcja stanowiła uzupełnienie wystawy FOTOFESTIWAL OPOWIEŚCI ORGANICZNYCH, którą można oglądać na korytarzu oraz w Sali konferencyjnej Biblioteki Głównej.

Fotografie powstały w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini. Na prelekcji uczniowie z SOSW zaprezentowali krótkie przedstawienie, następnie pan Karol Mroziewski opowiadał o tym czym jest fotografia, że jest bardzo podobna do biblioteki i książki, bo trzeba ją umieć czytać właśnie tak jak książkę. Zaproszeni goście pozwolili nam inaczej spojrzeć na sztukę, którą jest fotografia i odczuć, że może ona stanowić magiczne uzupełnienie zwykłych codziennych rzeczy. W prelekcji brała udział również klasa 1c Gimnazjum nr 1 w Libiążu.

„Fotografia żyje tylko wtedy, gdy jest oglądana” K. Mroziewski

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zaprasza 23 września (środa) o godz. 9.00 na prelekcję: „Fotografia organiczna

Prelekcja stanowić będzie uzupełnienie wystawy FOTOFESTIWAL OPOWIEŚCI ORGANICZNYCH, którą można oglądać na korytarzach oraz w Sali konferencyjnej Biblioteki Głównie. Fotografie powstały w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

W dniach 24 i 27 kwietnia 2015 roku grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, w ramach działalności koła przyrodniczo-turystycznego wzięła udział w niecodziennych warsztatach fotografii przyrodniczo-organicznej poprowadzonych przez Karola Mroziewskiego. Podczas warsztatów uczniowie wykonali zdjęcia bezkamerową techniką fotografii. Obiektem zdjęć były zebrane przez uczestników warsztatów materiały roślinne (dary lasu, łąki, ogrodu), który posłużył do założenia uprawy fotografii organicznej.

Metoda ta jest taką dziedziną działalności, która z pomocą magicznego oddziaływania sił natury (światła, wody, naturalnych roztworów wydzielanych przez rośliny) pozwala z innej perspektywy spojrzeć na fascynujący świat przyrody, a człowiekowi pozwala na bycie twórcą, który poprzez swe działanie odciska swój indywidualny, niepowtarzalny ślad.

Zapraszamy.

Na korytarzu naszej biblioteki i w sali konferencyjnej można oglądać interesującą wystawę FOTOFESTIWAL OPOWIEŚCI ORGANICZNYCH. Fotografie powstały w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

Zapraszamy.