Pokaz filatelistyczny w libiąskiej bibliotece

Z okazji 38 rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II w dniu 17 października br., w libiąskiej bibliotece odbył się pokaz filatelistyczny. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Libiąża, MBP w Libiążu oraz Koło nr 88 PZF w Libiążu.

W spotkaniu otwierającym wystawę wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Głównego Okręgu PZF w Krakowie, libiąscy filateliści, burmistrz Libiąża oraz uczniowie ZS w Libiążu wraz z nauczycielami. Autor eksponatu filatelistycznego p. Edward Iwaniak przybliżył zebranym informacje dotyczące okoliczności wydarzenia oraz prezentowane zbiory. Urząd Pocztowy w Libiążu wystawił stoisko, gdzie można było kupić pamiątkową kartę pocztową wydaną z okazji 38 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wbić okolicznościowy datownik, zakupić znaczki i wydawnictwa poświęcone św. Janowi Pawłowi II.

Wystawa będzie prezentowana do 31 października br. w sali konferencyjnej oraz korytarzu Biblioteki Głównej w Libiążu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu oraz Koło PZF Nr 88 w Libiążu zapraszają na wystawę filatelistyczną w dniach od 17.10. – 12.11.2016 r.

Pokaz Filatelistyczny poświęcony 38 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, stanowią eksponaty udostępnione przez pana Edwarda Iwaniaka, przewodniczący Koła PZF w Libiążu. Plansze wystawowe zawierają znaczki i karty pocztowe opieczętowane okolicznościowymi datownikami. Ekspozycja złożona z 145 eksponatów, uzupełnionych fragmentami przemówień i homilii papieskich, oraz krótkim opisem pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, zabiera widzów w wyjątkową podróż w przeszłość, przywołując osobiste wspomnienia.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy, prezentowanej na korytarzu i w sali konferencyjnej biblioteki jeszcze do 12 listopada.