Po raz kolejny biblioteka przystąpiła do projektu Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku pod hasłem „Działajmy razem”. Zorganizowano spotkanie edukujące najmłodszych. Podczas zajęć przyjrzeliśmy się dwóm tematom: uzależnieniu od Internetu oraz wykorzystywaniu informacji znalezionych w sieci bez uprzedniego ich sprawdzenia w innym źródle.


Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w bibliotece zostało zorganizowane wydarzenie pod hasłem: „Poznaj Bezpieczny Internet”. Na początku powiedzieliśmy sobie czym jest Internet. Dzieci poznały Sieciaki oraz Sieciuchy. Wspólnymi siłami zrobiliśmy listę dobrych stron Internetu oraz zagrożeń, które na nas czekają w Internecie. Dzieci poznały sieciakowe zasady bezpieczeństwa w sieci i pokolorowały swojego ulubionego Sieciaka.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w bibliotece zostało zorganizowane wydarzenie pod hasłem: „Misja: Bezpieczny Internet”. W wydarzeniu uczestniczyło 9 osób. Na początku dzieci dowiedziały się kim są Sieciaki oraz Sieciuchy, poznały sieciakowe zasady bezpieczeństwa w sieci i pokolorowały drużynę Sieciaków. Później omawialiśmy poszczególne zasady bezpieczeństwa i do każdej dzieci wykonały krótkie zadanie: krzyżówkę, rebus, labirynt i wykreślankę. Rozwiązania do zadań były przedstawiane na głos, dzięki czemu mogliśmy wspólnie wyjaśniać niezrozumiałe słowa i wyrażenia. Uczestnicy chętnie zgłaszali się i odpowiadali na zadawane pytania. Czytali scenki z podziałem na role. Na koniec dzieci układały z rozsypanki wyrazowej pomysły na spędzanie wolnego czasu. Każde dziecko otrzymało umowę internetową, którą mają podpisać ze swoimi rodzicami i do jej reguł się stosować.