8 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Czytam sobie w bibliotece. Tematem spotkania była książka pani Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku- o rejsie TITANICA”. Wspólnie czytaliśmy książkę, następnie wyjaśnialiśmy sobie najtrudniejsze słowa. Opowiedzieliśmy historię Ewy, która przeżyła katastrofę jednego z największych statków w historii.

Następnie podzieliśmy się na grupy i każda z nich miała narysować przedmioty związane ze statkiem i przyporządkować je w odpowiednim miejscu na rysunku. Porównywaliśmy także ile klas szkolnych lub ludzi z naszej miejscowości zmieściło by się na takim dużym statku jak Titanic, którym płynęło ponad 2200 ludzi.

Zapraszamy do biblioteki 8 kwietnia o godz. 16.00. dzieciaki od 5r.ż. na spotkanie czytelnicze. Tematem spotkania będzie książka Zofii Staneckiej pt. Historia pewnego statku- O rejsie „Titanica”.

Poznamy historię jednego z największych statków w historii oraz przygody Ewy, dziewczynki, która na nim płynęła. Dowiemy się co znajdowało się na statku, czemu uważano go za niezatapialnego oraz dlaczego pokonała go góra lodowa. Będziemy także projektować swój własny wymarzony statek.

Zapraszamy

Podstawą zajęć dla dzieci „W poszukiwaniu śniegu” była książka Rafała Witka- Wyprawa na biegun. Zajęcia czytelnicze rozpoczęły się wspólnym przedstawieniem swoich imion i zabawą integracyjną. Następnie czytaliśmy tekst i tłumaczyliśmy sobie trudne pojęcia, których dzieciaki nie rozumiały. Na slajdach oglądaliśmy Antarktydę, jej faunę i florę.

W drugiej części zajęć omawialiśmy historię Amundsena, Norwega, który zdobył biegun, ale nie wrócił z wyprawy. Dzieciaki wymieniały wady i zalety wyprawy na biegun oraz najważniejsze cechy jakie powinien posiadać globtroter-podróżnik. Następnie sami przygotowaliśmy się do wyprawy i ustalaliśmy co jest tam potrzebne by przetrwać przy dużych mrozach.

W tym tygodniu w bibliotece gościliśmy Uczniów klas pierwszych ze S.P. nr 3 w Libiążu. Dzieciaki brały udział w spotkaniu czytelniczym pt. "Zabawa w maga". Podstawą spotkania była książką p. W. Widłaka „Syrop maga Abrakabry”.

Na początku wspólnie czytaliśmy książkę, opowiadaliśmy o głównych bohaterach, ich wyglądzie i zajęciach. Tłumaczyliśmy trudne wyrazy, tworzyliśmy swój magiczny syrop, pokazywaliśmy i odgadywaliśmy scenki z książki. Na koniec każde dziecko dostało dyplom uczestnictwa w zajęciach.

Dziękujemy za przybycie.