Czytam sobie w bibliotece : TITANIC - niespełnione marzenie - relacja

8 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Czytam sobie w bibliotece. Tematem spotkania była książka pani Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku- o rejsie TITANICA”. Wspólnie czytaliśmy książkę, następnie wyjaśnialiśmy sobie najtrudniejsze słowa. Opowiedzieliśmy historię Ewy, która przeżyła katastrofę jednego z największych statków w historii.

Następnie podzieliśmy się na grupy i każda z nich miała narysować przedmioty związane ze statkiem i przyporządkować je w odpowiednim miejscu na rysunku. Porównywaliśmy także ile klas szkolnych lub ludzi z naszej miejscowości zmieściło by się na takim dużym statku jak Titanic, którym płynęło ponad 2200 ludzi.

Na koniec każdy zaprojektował statek swoich marzeń i wspólnie bawiliśmy się wymyślając różne zabawy.