Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu im. Stanisława Barana ”Bolka”

Historia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Barana ”Bolka” datuje się od maja 1967 roku. W tamtych czasach mieszkańcy Libiąża odczuwali potrzebę budowy nowej placówki, która mogłaby zapewnić dobre warunki dla uczniów. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 1 podjęła decyzję o budowie nowej szkoły w dzielnicy Skotnica.

Śladami ,,Parku Młodości’’ w Libiążu

Geneza

Na początku naszego tysiąclecia ruszyła budowa nowej ulicy na osiedlu Flagówka. W planach rozważano powstanie przy niej parku miejskiego i jego zagospodarowanie. Ulicę nazwano Aleją Jana Pawła II. U jej wlotu została umieszczona tablica o Janie Pawle II. Uroczyste otwarcie nastąpiło w 2002 roku. Dwa lata później gotowy był park. Ogłoszono konkurs na jego nazwę. Ostatecznie nazwano go ,,Parkiem Młodości ’’.