W sobotę odbyła się profilaktyczna gra miejska pt. "Zamień agresję na sport". Organizowała ją Biblioteka razem z libiąskim OPS-em i Świetlicą Środowiskową. Do udziału zgłosiło się pięć rodzin, gra rozpoczęła się po godzinie 13-tej. Każda z rodzin miała do pokonania pięć konkurencji, każdą na innej stacji. Pierwszą w bibliotece, drugą na siłowni, trzecią na Skwerze Skarbnika, kolejną na ul. Makowej i ostatnią na mecie - czyli na Placu Słonecznym.

Zapraszamy czytelników do udziału w Profilaktycznej Grze Miejskiej pod hasłem „Zamień agresję na sport”.

Zabawę rozpoczynamy 12 września /sobota/ 2015 r. o godz. 13.00 w Bibliotece Głównej, ul. Górnicza 11, zakończymy na Placu Słonecznym o godz. 15.00

Polegać będzie ona na przejściu z Biblioteki na Plac Słoneczny zgodnie z wskazówkami mapy i wykonaniu po drodze pięciu punktowanych zadań. Trzy rodziny, które sprawią się na trasie najlepiej zostaną nagrodzone.

21 czerwca br. w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie podczas obchodów 600 rocznicy urodzin kronikarza Jana Długosza pod nazwą „Kroniką i baśnią opisane” nastąpiło rozstrzygnięcie literackiej gry miejskiej pt. „Król Chrzan kontra szajka złodziei książek” przeprowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu 13 maja br., a także w innych bibliotekach powiatu chrzanowskiego podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek.