Literacka gra miejska - relacja

KRÓL CHRZAN KONTRA SZAJKA ZŁODZIEI KSIĄŻEK

W ramach Tygodnia Bibliotek w Libiążu zorganizowano pierwszą Literacką Grę Miejską.

Przy patronacie SBP i pomysłodawcy MBP w Chrzanowie libiąska książnica była jedną z 4 placówek w której Czytelnicy mogli skorzystać z dosyć ciekawej formy zabawy. Grę rozpoczęto o godz. 15.00 w MBP w Libiążu, tu zgromadzone Rodziny dostały wskazówkę, co i jak należy robić, by odgadnąć kto jest złodziejem książek. Drużyny wyruszały kolejno co 7 minut każda.

Mieli oni rozwiązywać rebusy, zagadki, krzyżówki a także malować, w każdym wyznaczonym miejscu czekało na nie inne zadanie i wskazówka jak dojść do specjalnie przygotowanych miejsc, np. do apteki, LCKu, Skweru Skarbnika czy Groty Barbary. Uczestnicy musieli dojść do Mety, która znajdowała się tak samo jak Start w libiąskiej książnicy, tam na Rodziny czekało ostatnie zadanie, wytypowanie, kto tak naprawdę jest złodziejem książek. Wszyscy spisali się doskonale.

Podsumowanie całej akcji bibliotek powiatu odbędzie się 21 czerwca, o czym libiąska biblioteka poinformuje każdą z Rodzin.