Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem - Strażacy

W bibliotece gościliśmy klasy drugie ze S.P. nr 4 w Libiążu. Dzieciaki przybyły do nas na spotkanie ze strażakami. Rozmowę z nimi prowadził pan Dominik Głogowski z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz pan Jan Wojtal, strażak emeryt z OSP Libiąż.

Strażacy najpierw czytali dzieciom a następnie nasi mali czytelnicy dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy m.in. na temat stroju strażaka, jak wygląda, co wchodzi w jego skład, z czego jest wykonany by przetrwać wysokie temperatury, jakimi narzędziami posługuje się strażak w czasie akcji, jak bardzo potrzebna jest wzajemna pomoc w czasie niebezpiecznych wyjazdów. Dzieciaki chętnie zadawały pytania i odpowiadały na pytania strażaków oraz przymierzały rekwizyty. Wiedziały też pod jaki nr trzeba dzwonić by wezwać pomoc, gdy jesteśmy świadkami pożaru. Na koniec dzieciaki chętnie obejrzały wóz strażacki.

Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie panu Dominikowi i panu Janowi.