Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem - Pszczelarz

Dzisiaj w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem. Gościliśmy pszczelarza pana Władysława Dudka, który o swojej pasji opowiadał klasom 1-3 z KSW w Libiążu. Pan pszczelarz przyniósł do naszej biblioteki ul, stroje oraz wiele rekwizytów, które towarzyszą mu w codziennej pracy z pszczołami.

Pan opowiadał nam o życiu pszczół i pasji jaką jest pszczelarstwo, skąd się bierze miód, że jest bardzo zdrowy i jak wiele pszczół musi pracować żebyśmy mogli go spożywać. Na dzieciakach bardzo duże wrażenie zrobiła informacja, że każdy kto chce być pszczelarzem przechodzi odpowiedni test sprawdzający.

Mianowicie - najpierw kilka pszczół go żądli i sprawdza się czy kandydat na pszczelarza nie ma uczulenia, jeżeli nie ma żadnych nieprawidłowości kandydat musi włożyć głowę do ula pełnego pszczół, wtedy ma się pewność że się ich nie boi. Dzieciaki również chętnie przymierzały strój pszczelarza oraz próbowały miodu. Dziękujemy za spotkanie.

hjh