Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem - Pilot

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu "Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem" dla początkowych klas szkół podstawowych. Gościliśmy w bibliotece pana Zbigniewa Piątek, który jest sędzią sportów lotniczych i członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich w Warszawie i który na co dzień pisze do Księgi Rekordów i Osobliwości. Pytania Panu Zbigniewowi zadawali uczniowie klasy 2c ze S.P. nr 4 Libiążu oraz uczniowie kl. 3b ze S.P. nr 3 w Libiążu.

Nasz Gość opowiadał Dzieciom o historii polskiego lotnictwa, o tym co należy zrobić by zostać pilotem i latać małymi samolotami, ale również tymi większymi. Zachęcał ich do zmierzenia się w pierwszej kolejności z latawcami. Dzieci zadawały panu pytania, z biegiem czasu zaczęło ich interesować więcej rzeczy i nasuwało im się dużo pytań związanych z lataniem i obsługą samolotu. Pan Zbigniew, jako doświadczony pilot powiedział, że zdecydowanie lepiej i prościej lata się dużymi samolotami pasażerskimi, gdyż łatwiej manewruje się nimi na wietrze.

Dziękujemy za spotkanie.