Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem - Dziennikarz

Dzisiaj w bibliotece odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem". Tematem spotkania było dziennikarstwo, gościliśmy pana Macieja Kozickiego, dziennikarza, z którym wywiad przeprowadzali uczniowie z klasy II a i II b S.P. nr 3 w Libiążu. Pan Maciek czytał dzieciom, następnie rozmawialiśmy o tym czy dziennikarze piszą prawdę, jak piszą, co wolno im pisać i co najchętniej czytają ludzie.

Pan Maciek opowiadał co trzeba zrobić, żeby Kurier Libiąski ukazywał się co miesiąc i był chętnie czytany przez mieszkańców naszej miejscowości. Następnie zgłębił tajniki dobrego zdjęcia, które może ukazać się na okładce czasopisma. Wyjaśniał dzieciom jak nazywają się gazety ze względu na częstotliwość ich ukazywania się. Rozmawialiśmy także o atrybutach dziennikarza, wszystkie dzieci wiedziały, że jest to notes, pióro, aparat, komputer, dyktafon i mikrofon.

Na koniec Pan Maciek zrobił nam zdjęcie i obiecał, że ukaże się ono w kolejnym numerze Kuriera Libiąskiego.