Rok powstania styczniowego

Z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu w dniu 10 czerwca zorganizowała konkurs wiedzy, skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów: z Gimnazjum nr 1 w Libiążu, Gimnazjum w Żarkach oraz Gimnazjum KSW. Po wypełnieniu testu z pytaniami wszyscy uczniowie uczestniczyli w grze edukacyjnej wydanej przez IPN, dotyczącej najnowszej historii Polskim pt. „Znaj znak”.

Polega ona na znajomości znaków historycznych, a gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla polskiej historii emblematy, daty, postacie, miejsca, przedmioty. Gra przypadła uczestnikom do gustu i nie sprawiała im większych kłopotów, a równocześnie wypełniła czas w oczekiwaniu na wyniki konkursu.

Laureatami konkursu historycznego zostali:

I miejsce - Zofia Owsiak, Gimnazjum KSW

II miejsce Anna Kępa, Gimnazjum nr 1

III miejsce Olga Żalińska, Gimnazjum nr 1

Wyróżnienia:

Kinga Drożdż - Gimnazjum nr 1

Łukasz Rembiecha – Gimnazjum KSW

Wojciech Kruk - Gimnazjum KSW

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Konkurs był częścią projektu MBP pt. „Historycznie, patriotycznie w bibliotece”. Fundatorem nagród w konkursie był Związek Zawodowy „Kontra” ZG Janina w Libiążu.