HISTORYCZNIE, PATRIOTYCZNIE W BIBLIOTECE

Miejska Biblioteka publiczna jest organizatorem przedsięwzięcia kulturalno–edukacyjnego pod tytułem „Historycznie, patriotycznie w bibliotece”.

Wspomniany projekt to cykl wydarzeń mających na celu utrwalanie wśród młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy wiedzy z zakresu historii Polski, wzmacnianie poczucia patriotyzmu i więzi narodowych, nawiązanie do obchodzonego Roku Powstania Styczniowego, ale także przybliżenie wydarzeń i miejsc związanych z historią lokalną.

Na jego program składają się:

- prezentacja złożona z filmu i wykładu przeprowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie pt. „Pamięć i ból Katynia” ”

- kwiecień 2013,

- turniej gminny „Znaj znak” (z wykorzystaniem gry edukacyjnej wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej, mającej na celu uczenie i utrwalanie symbolicznych dla polskiej historii znaków, dat, postaci, miejsc, przedmiotów…), organizowany przy współpracy z Libiąskim Centrum Kultury

- maj 2013, - konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym

- czerwiec 2013, - warsztaty dla młodzieży oraz związana z nimi wystawa zdjęć pt. „Historyczne miejsca Libiąża”

- wrzesień 2013.

Patronem projektu jest Związek Zawodowy Kontra ZG Janina w Libiążu