Odnowiona filia biblioteczna w Żarkach

Po czteromiesięcznej przerwie na nowo została otwarta filia biblioteczna w Żarkach. Od 8 września Czytelnicy mogą korzystać z wyremontowanych i odświeżonych pomieszczeń. Ich remont był częścią zadania realizowanego przez Libiąskie Centrum Kultury, a sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji odpowiadającym warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013.

Miejska Biblioteka Publiczna wyposażyła swoją filię w nowe meble - regały, półki, które nie tylko poprawiły komfort placówki, ale i jej estetykę. Z dniem otwarcia pojawiły się też nowe książki, a także zestaw audiobooków, które mogą zainteresować tych spośród Czytelników, którzy lubią korzystać z literatury także na innych niż książka papierowa, nośnikach. Biblioteka zaprasza także do ogólnodostępnego stanowiska komputerowego z dostępem do internetu i nowoczesnym oprogramowaniem oraz niewielkiego kącika czytelniczego. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy do końca bieżącego roku filia będzie czynna w zwiększonej niż do tej pory liczbie godzin; poniedziałek, środa, czwartek: 14.00 – 18.00 wtorek, piątek: 11.00 – 15.00