Lato z książką! - podróże z Mają

Dzisiaj w bibliotece odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia. Z Mają podróżowaliśmy w poszukiwaniu wakacji i... jaja, które zgubiła. Wspólnie czytaliśmy książkę przedstawiającą przygody Mai, rozmawialiśmy na temat podróżowania, co jest niezbędne by wakacje się udały, co trzeba na nie zabrać, czym podróżujemy i jak zachowujemy się w obcych krajach oraz co nam się kojarzy z krajami do których najczęściej podróżujemy.

Dzieciaki wspólnie wymieniały; pizzę, ślimaki, wieżę Eiffla, bagietki i inne charakterystyczne rzeczy, które znają ze swoich wypraw.

Na koniec każdy z uczestników spotkania wykonał swoją wymarzoną walizkę. Zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem Gry i zabawy, 7 lipca o godz. 10.30.