Wirtualne podróże w bibliotece - Bałkany - relacja ze spotkania

Ostatnie spotkanie pod hasłem: Wirtualne podróże w bibliotece zaprowadziło nas na Bałkany.

W sali zapachniało tawcze grawcze – oryginalna potrawa macedońska, a na ekranie pojawiły się zdjęcia z wycieczki naszej czytelniczki po krajach bałkańskich właśnie.

Dość szybko przemknęliśmy przez Serbię by na dłużej zatrzymać się w Macedonii – państwie powstałym w 1991 roku. Odwiedziliśmy Skopje, podziwialiśmy Krzyż Milenijny i Cerkiew Św. Jana Teologa w Kaneo między innymi. Na trasie naszej wędrówki znalazło się również miasto i jezioro Ochryd.

Pokaz slajdów obejmował również Albanię i Czarnogórę w niewielkim wycinku. Macedonia, jej krajobraz i historia były głównym tematem spotkania.Dziękujemy naszej czytelniczce za wyjątkową prezentację, niestety już ostatnią w te wakacje. Na koniec pojawiło się pytanie: co za tydzień? Kto wie, może jest ono dobrym pretekstem do kontynuacji spotkań pod innym, już nie wakacyjnym szyldem? Czas pokaże.