Wielki Kanion Kolorado – wirtualne podróże w bibliotece – relacja ze spotkania

Dzisiaj wędrowaliśmy wirtualnie po Kanionie Kolorado – jednym z cudów natury najwyższej światowej klasy, który już w 1908 roku objęty został ochroną jako rezerwat przyrody, a od 1919 roku funkcjonuje jako Park Narodowy Wielkiego Kanionu.

Wielki Kanion uważany za największy wąwóz na świecie, rozciąga się na długość prawie 450 km, zachwyca swoją rzeźbą i kolorytem skał, a dla badaczy przeszłości jest rajem, w jego pionowych ścianach odsłaniają się prastare skały od prekambryjskich na dole po permskie na górze.

W marcu 2007 roku dokonano otwarcia szklanego pomostu Skywalk nad zachodnią częścią Wielkiego Kanionu. To najwyższy balkon na świecie, usytuowany na wysokości 1219 m nad ziemią. Zainteresowani mają możliwość podziwiać otwierającą się pod nią przepaść Wielkiego Kanionu, oddzieleni od niej jedynie przeźroczystą taflą szkła.

Kanion Kolorado to kolejne niezwykłe miejsce na naszej liście podróży wirtualnych, kusi i zaprasza w podróż realną. Nim ona nastąpi proponuję obejrzeć dokument BBC o kanionie: Wielki Kanion Kolorado

Dziękujemy uczestnikom za spotkanie i miłą rozmowę w kameralnym gronie, zapraszamy na kolejne, w środę 12 sierpnia.