Urodziny Kubusia - relacja

Dzisiaj w bibliotece odbyły się urodziny Kubusia Puchatka, misia łakomczuszka, którego przygody znają wszystkie dzieci na całym świecie.

Obchodziliśmy w tym roku 90-te urodziny naszego Puchatka. Najmłodsi Czytelnicy licznie przybyli do naszej biblioteki. Każdy przyniósł dla Kubusia własnoręcznie wykonaną laurkę.

Na początku wszyscy dostali czapeczkę i naklejkę z Kubusiem. Dzieciaki zasiadły na sali, gdzie czekaliśmy na przyjaciela Kubusia - Tygryska, który był miłą niespodzianką dla Maluchów. Odczytaliśmy list od Kubusia dla dzieci.

Następnie razem z Tygryskiem przeczytaliśmy książkę o przygodach Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu, którzy obchodzili urodziny misia łakomczuszka. Następnie dzieci odpowiadały na pytania i zagadki, za co dostawali drobne nagrody. Podzieliliśmy dzieci na dwie grupy, młodszą i starszą, jedni bawili się i tańczyli a drudzy uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Na koniec przyznawaliśmy nagrody za kolorowe kartki, wybrano ich 6 i dodatkowo przyznaliśmy jeszcze 3 upominki. Wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy, a także zaśpiewaliśmy Solenizantowi sto lat i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniach panu Piotrowi Ciuła, panu Sebastianowi Urbańskiemu oraz panu Pawłowi Galasowi.