LIBIĄSKIE DNI KSIĄŻKI I RÓŻY - relacja

W dniach 22-23 kwietnia br. w ramach Małopolskich Dni Książki i Róży w Libiążu odbył się cykl wydarzeń, którego organizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu, Libiąskie Centrum Kultury oraz WTZ przy Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu. Podczas Libiąskich Dni Książki i Róży odbyły się konkursy na ilustrację do książki „Mały Książę” oraz na selfie z książką i różą.

Laureatami zostali:

Konkurs na ilustrację:

I miejsce - Karolina Sapała (Szkoła podstawowa nr 2 w Libiążu)

II miejsce - Nikola Krawczyk (Szkoła podstawowa w Żarkach)

III miejsce - Julia Wilk (Szkoła podstawowa nr 2 w Libiążu)

wyróżnienia - Kinga Zaczyk (Szkoła podstawowa w Żarkach), Karolina Myrdko (Szkoła podstawowa nr 2 w Libiążu) oraz Klaudia Ryszka (Szkoła podstawowa nr 2 w Libiążu).

Konkurs na selfie:

Andżelika Siuda

Róża Wypyska

Uczestnicy konkursu plastycznego oprócz dyplomów i nagród rzeczowych otrzymali także bezpłatne wejście na film „Mały Książę” w Libiąskim Centrum Kultury. W ramach cyklu odbyły się warsztaty plastyczne pt. Drugie życie książki z udziałem uczniów szkoły podstawowej w Żarkach, podczas których uczestnicy wykonywali kwiaty, laurki
i ozdoby ze starych książek. W sobotę w libiąskiej bibliotece miał miejsce wielki kiermasz książek. W cenie 1 zł można było nabyć pozycje wycofane z księgozbioru bibliotecznego lub stanowiące dublety. Były także książki nowe, w cenach zdecydowanie niższych niż dostępne na rynku. Nawiązując do katalońskiej tradycji, z której zrodził się pomysł akcji Książka i Róża - każdy kupujący otrzymał ponadto upominek w postaci róży. W Libiążu była to róża z papieru, szydełkowa broszka lub słodka babeczka, oczywiście w kształcie róży.