73 rocznica powstania w getcie warszawskim

W dniu 25 kwietnia w libiąskiej bibliotece miało miejsce wydarzenie związane z 73 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji wyświetlony został film pt. "Nie było żadnej nadziei" Kamy Veymont opowiadający historię powstania w getcie warszawskim. W filmie wykorzystano materiały archiwalne i relacje uczestników, natomiast jego najważniejszą część stanowiła animacja Łukasza Rusinka, pozwalająca zobaczyć to, co zostało zachowane tylko we wspomnieniach bohaterów powstania.

Film powstał z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które już po raz czwarty organizuje akcję Żonkile upamiętniającą powstanie. Uzupełnienie filmu stanowiła prelekcja oraz prezentacja multimedialna, a uczestnicząca w wydarzeniu młodzież - uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu,na zakończenie wykonywali papierowe żonkile według schematu udostępnionego przez Muzeum POLIN.