Dzień Postaci z Bajek - przedszkolaki w bibliotece

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zaprosiliśmy do biblioteki Dzieciaki z P.S. nr 2 w Libiążu. Rozmawialiśmy o tym jakie postacie z bajek są im najbliższe, jak można je podzielić. Dzieciaki wspólnie ustaliły, że postacie są dobre i złe, ale to dobro zwycięża w bajkach najczęściej.

Dzieci wysłuchały bajkę o Królewnie Śnieżce i przyjaźni. Następnie układaliśmy bajkowe puzzle i przyporządkowaliśmy atrybuty do bajkowych postaci. Dzieciaki chętnie brały udział w zabawach ruchowych, wspólnie tańczyliśmy.

Na koniec odgadywaliśmy zagadki o postaciach z bajek i każde dziecko dostało medal - Super znawcy bajek.