Dobiegły końca ferie z książką w naszej libiąskiej bibliotece. W tym roku dzieci brały udział w Godzinie z bajką, na której czytaliśmy, a także oglądaliśmy filmy ze zbiorów biblioteki, przy czym nie zabrakło popcornu i słodkości. W środy spotkaliśmy się na twórczych zajęciach, na których tworzyliśmy laurki dla babci i dziadka, a także tajemnicze i błyszczące maski karnawałowe.


W dzisiejsze popołudnie dużo się działo w naszej bibliotece, do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży zawitała Mistrzyni Jagoda (nasza wolontariuszka), która pokazywała dzieciakom podstawy techniki karate. Na początku Jagoda przedstawiła prezentację, w której zawarła historię karate, wszystkich zasłużonych ludzi i mistrzów. Dzieci poznały także podstawowe zwroty, które używa się podczas ćwiczeń oraz każdy z uczestników zaliczył niezbędną rozgrzewkę.
Dzisiaj w bibliotece odbyło się podsumowanie cyklu O dietetyce w bibliotece, który trwa u nas od października ubiegłego roku. Cykl prowadziła pani Dagmara Dobrowolska z Healthy Power. Na podsumowaniu cyklu dzieciaki rozmawiały na temat tego, co lubią jeść, co jedzą często a po co w ogóle nie sięgają. Dzieci rysowały kolorowe potrawy, które są w ich codziennym menu, dużym plusem jest to, że wśród narysowanych potrwa można było znaleźć wartościowe produkty ???????