W libiąskiej bibliotece zamieszkała… Sowa

W wypożyczalni dla dzieci libiąskiej biblioteki w okresie świątecznym pojawiła się … sowa. A raczej sówka. Zamieszkała między regałami, w otoczeniu książek i zabawek. Jest wesołym i kolorowym ptaszkiem, a do tego bardzo mądrym. W dzień można ją zobaczyć wśród dzieci, nocą porządkuje książki na półkach i uczy się ciągle czegoś nowego.

Kolorowa mądra sowa jest od teraz wizytówką działu dla dzieci. Bibliotekarze mają nadzieję, że zaprzyjaźni się ze wszystkimi małymi czytelnikami, będzie ich zachęcać do czytania i odwiedzania biblioteki, a im będzie pomagać w pracy.

Niebawem zostanie ogłoszony konkurs dla dzieci, którego celem będzie wymyślenia imienia dla bibliotecznej maskotki.