Oswajanie myszy w bibliotece - czyli komputer dla początkujących

Dobiegła końca pierwsza edycja warsztatów komputerowych dla początkujących prowadzona w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu (1 marca-17 kwietnia).

W ramach warsztatów odbyło się 6 spotkań, podczas których zainteresowani zapoznali się z obsługą komputera, nauczyli posługiwać edytorem tekstu, serfować z w sieci, korzystać z poczty elektronicznej, portali społecznościowych, oraz swojego konta i katalogu zbiorów on-line biblioteki. Zajęcia odbywały się w czytelni internetowej biblioteki, w trzech niewielkich grupach.

Kurs ukończyło 19 osób, a 7 z nich wyraziło zainteresowanie kontynuacją spotkań na wyższym poziomie pod hasłem: Kurs komputerowy dla zorientowanych. W ramach tego kursu odbędzie się 5 zajęć podczas których uczestnicy poznają lepiej zakamarki komputera i nieograniczone możliwości Internetu.

Gratulujemy uczestnikom nabytych umiejętności i życzymy coraz większej swobody w korzystaniu z nowoczesnych technologii informatycznych! Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja kursów komputerowych dla początkujących i zorientowanych rusza we wrześniu. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki.