Danuta Noszczyńska gościem libiąskiej biblioteki

26 października gościliśmy w naszej Bibliotece panią Danutę Noszczyńską –pisarkę literatury kobiecej, trzykrotną laureatkę Festiwalu Literatury Kobiecej ,,Pióro i Pazur” a jednocześnie plastyczkę, reżyserkę, twórczynię amatorskich teatrów Azet i Amarant,na co dzień pracującą w jaworznickim Domu Kultury. Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Autorka przybliżyła genezę powstania pierwszej książki i wydania kolejnych, opowiedziała o swoich zainteresowaniach, pasjach, swoim postrzeganiu świata i bohaterów własnych książek. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież prosiła natomiast o wskazówki literackie dla młodych talentów, zaczynających literacką przygodę. W trakcie padło wiele pytań na temat twórczości oraz pracy zawodowej autorki, a całe spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i kameralnej atmosferze. Pisarka chętnie rozdawała autografy i wpisała się do kroniki naszej biblioteki.