Zaproszenie na spotkanie

Do odwiedzenia libiąskiej książnicy zapraszamy 17 GRUDNIA /środa/ o godz. 17.00. Nastąpi wtedy uroczyste zakończenie I etapu modernizacji połączone ze spotkaniem autorskim z popularnym i niezwykle interesującym pisarzem i historykiem SŁAWOMIREM KOPREM.

Od 2 stycznia, po kilkumiesięcznej przerwie, biblioteka na nowo rozpocznie działalność. Na mieszkańców gminy czekają – wypożyczalnia dla dorosłych wraz z mediateką i stanowiskiem komputerowym dla osób niedowidzących; wypożyczalnia dla dzieci z kącikiem zabaw, telewizorem i konsolą do gier Xbox; pracownia komputerowa z siedmioma stanowiskami komputerowymi z bezpłatnym dostępem do internetu, przytulna czytelnia księgozbioru podręcznego oraz czytelnia czasopism; sala konferencyjna z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym i nagłośnieniowym. Wszystkie pomieszczenia są nie tylko estetycznie wyremontowane, ale i całkowicie na nowo wyposażone.

Obecnie trwają jeszcze prace nad przygotowaniem poszczególnych agend do pracy , a zwłaszcza nad wdrożeniem programu komputerowego, dzięki któremu wszystkie procesy biblioteczne od nowego roku będą całkowicie zautomatyzowane – pozwoli to na wypożyczanie komputerowe, rezerwowanie książek przez internet, sprawdzanie księgozbioru libiąskiej MBP w internecie itd.

Biblioteka Główna w Libiążu jest modernizowana w ramach zadania pod nazwą „Nowoczesna biblioteka w Libiążu – remont, modernizacja, przebudowa i wyposażenie Biblioteki Głównej” - dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytetu „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”. Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.