DKK - spotkanie wrześniowe 2016

Na wrześniowym spotkaniu DKK omawialiśmy ,,Sońkę” Ignacego Kasprowicza. Jest to opowieść o miłości i śmierci. Tytułowa bohaterka spotyka na swej drodze Igora wziętego reżysera teatralnego, który staje się jej Aniołem Stróżem i powiernikiem życiowych tajemnic. Początkiem tego, co najpiękniejsze i najstraszniejsze w życiu Sonii, jest miłość.

Zakazana, bo do Niemca, bo bez słów, bo tylko z porozumieniem ciał. Takiej miłości, zwłaszcza wtedy, gdy trwa wojna, się nie wybacza. Szybko znajdą się ci, którzy uznają, że są godni roli sędziów. Stawiają na okrucieństwo i brak litości, w imię dobra czynią zło. Uczucie nie ma szans w walce z nienawiścią, złem, losem, który jeśli się uprze, sprawi, że nikt nie będzie szczęśliwy.

Większość Klubowiczek uznało ,,Sońkę” za piękną, ale tragiczną powieść, skłaniającą do refleksji. Zapraszamy na kolejne spotkanie.