"Bakhita" Veronique Olmi była tematem dyskusji podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Książka opisuje historię dziewczynki, która w wieku siedmiu lat została porwana przez handlarzy niewolników z wioski w Sudanie Południowym. Zaczęła się jej gehenna życia niewolniczego. Pięciokrotnie była sprzedawana, torturowana, bita do krwi, zmuszana do ciężkiej pracy, poniżana. W końcu trafiła do domu włoskiego konsula, którego udało się jej ubłagać, by zabrał ją ze sobą do Włoch. Ostatecznie losy sprowadziły ją do klasztoru sióstr kanosjanek, gdzie oddała się służbie Bogu.
Przez całe życie dobra i łagodna, posłuszna swoim panom i Bogu, gotowa pomóc każdemu, żyła do śmierci w klasztorze, będąc żywym świadectwem bożej miłości i coraz bardziej zbliżając się do świętości. Ta piękna i bardzo poruszająca opowieść przybliża postać Józefiny Bakhity, która została kanonizowana w 2000 r., a w 2015 ogłoszono jej liturgiczne wspomnienie, 8 lutego, Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi. Wszystkie Członkinie Klubu jednogłośnie uznały powieść za niezwykłą lekturę, chwytającą za serce, pełną głębokiej wiary i nadziei.
Na kolejne spotkanie zapraszamy 18 marca o godz. 18.00. Przedmiotem dyskusji będzie powieść hiszpańskiej pisarki Carli Montero pt.: "Wiedeńska gra".